חינוך מוסיקלי לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים

הקונסרבטוריון מציג בגאווה את מחלקת המוסיקה החלוצית שלו לילדים עם צרכים מיוחדים. תוכנית ייחודית זו, שהוקמה בשנת 2020, מציעה שיעורי נגינה המתמקדים בכלים שונים כגון פסנתר, תופים, קול וכלי נשיפה.

התלמידים המסורים שלנו, החל מילדים ועד מתבגרים, הם בעלי מוגבלויות מגוונות כולל אוטיזם, שיתוק מוחין, ADHD, תסמונת אספרגר ועיוורון. אנו משתפים פעולה עם מוסדות שונים לאנשים עם צרכים מיוחדים במזרח ובמערב העיר, כולל בית חינוך לעוורים. המשימה שלנו היא לטפח את הכישרונות המוזיקליים של אנשים יוצאי דופן אלה ולפתוח עבורם את הדלת לעולם המוסיקה הקסום.

על התוכנית

המחלקה מספקת לתלמידים הרבה מעבר להוראת הנגינה. היא מקדמת פעילות מוסיקלית מכילה דרך יצירת מפגש בין תלמידים שונים בהרכבים משותפים. בזמן חזרות והופעות משותפות, התלמידים שלנו מפתחים מיומנויות תקשורת והבנה חברתית, בתוך סביבה תומכת בה המוסיקה היא השפה המשותפת.

הקונסרבטוריון משמש מקלט לאנשים שמוצאים ביטוי באמצעות מוסיקה, ומציע מקום אליו כל אדם יכול להשתייך. המסלול לחינוך מיוחד מתאים למגוון רחב של אוכלוסיות, כולל אלה עם אוטיזם, תסמונת דאון, קשיי למידה, בעיות קשב וריכוז, והיפראקטיביות.

התכנית נועדה לספק פתרונות מוזיקליים וטיפוליים כאחד, המותאמים לכישרונות הייחודיים של כל ילדה וילד.

איך זה עובד?

ישנם שני מסלולי שיעור לבחירה:

1. פרטני
2. קבוצתי

במסגרת התכנית, לתלמידים מתאימים יש אפשרות להשתתף בקונצרט מיוחד. אירוע זה מפגיש בין תלמיד בעל צרכים מיוחדים ומספר מוזיקאים מהקונסרבטוריון, מטפח תקשורת וחדוות נגינה משותפת.

צוות המחלקה לחינוך מיוחד

Q

מורה לתופים
בוריס ריידל

Q

מורה לפסנתר
אולגה אילטוב

 

Q

ראש המחלקה ומורה לפסנתר
יצחק וינוקור
יצחק ביוטיוב

יצחק וינוקור למד פסנתר בכיתתם של יצחק קוסוב, אירנה ברקוביץ', וואג פאפיאן. למד קומפוזיציה בכיתתם של אירנה סבטובה וסלאווה גנלין. השתתף בהרכבים קאמרים וזכה במילגת קרן שרת.

לקח חלק בהובלת פרויקט חברותו של המלחין והמחנך ערן אל-בר בחלק של הוראת פסנתר בקבוצות של שלוש. כתב שני ספרי תווים של עיבודים ויצירות מקוריות לשלישיות.

משנת 2005 מלמד מוסיקה לתלמידי החינוך המיוחד: אוטיזם, שיתוק מוחין, הפרעות קשב וריכוז. התחיל ללמד בפנימיה למתבגרים עם אוטיזם, המשיך בקונסרבטוריון הסדנה ובמקביל בבי"ס יד המורה.

משנת 2017 יצחק השתתף בפרויקטים המשלבים מוסיקה ותנועה וכתב מוסיקה לשלוש הצגות שהוצגו בתיאטרון מיקרו בבימויו של פרופ' יהודה מורלי.

יצחק למד תנועה בבי"ס לגברים "כל עצמותיי תאמרנה".
ב2022 סיים את לימודי תואר שני בפסיכודרמה כולל שנת התמחות בבריאות הנפש.

ליצחק קליניקה פרטית בירושלים. בטיפולים יצחק משלב בין אמנויות שונות: מוסיקה, תנועה, פסיכודרמה, כתיבה, ציור.

יצחק כותב שירה ושירו " יש מקום לכול" שודר ברשת כאן מורשת.

מידע נוסף והרשמה לאחד מהמסלולים שלנו

מצטרפים למשפחת הקונסרבטוריון ומגלים עולם של מצוינות!

מלא/י את הפרטים שלך ואנו נתקשר בהקדם האפשרי

שם מלא(חובה)
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

:נרשמים ללימודים בשלושה שלבים פשוטים

מתייעצים – מלאו את הטופס, ואנו נחזור אליכם במהרה

נרשמים – באמצעות קישור ייעודי שיישלח אליכם לאחר השיחה

יוצאים לדרך – ומגלים עולם מופלא של מוסיקה ומחול

נתמך בגאווה על ידי

Cheryl Katz

מעוניינ/ת לעזור לתלמיד/ה?