תמיכה בילדי פליטים אוקראינים בישראל

אנו בקונסרבטוריון של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים פתחנו את שערינו לסטודנטים ומשפחות הנמלטים מאוקראינה. המלחמה ההרסנית והמתמשכת באוקראינה אילצה אנשים לעזוב את בתיהם, כמעט ללא דבר מלבד הבגדים על גבם. אנו שמחים לחבק ולקבל בברכה את התלמידים הללו, לאפשר להם להמשיך את החינוך המוסיקלי שלהם, ולתת להם תחושה של "נורמליות" בתקופה כאוטית זו. הם זקוקים לתמיכתכם כשהם מנווטים את חייהם החדשים בישראל.

עלויות תלמידים:

שכר לימוד שנתי – 9,300 ש״ח 

תבחר/י מטבע

Israeli New Shekel
USD

Click the button below to make an online donation with no processing fees for the Conservatory


If you prefer to donate via PayPal, please procede below:

הכירו את אנה ולובה

הקונסרבטוריון פתח את שעריו ללא היסוס לסייע לנזקקים, כמו אנה בת ה-10 ואחותה לובה בת ה-6, שני ילדי הפליטים האוקראינים הראשונים שנרשמו לקונסרבטוריון.

לובה מנגנת בכינור, והייתה גם חלק מהמקהלה בבית הספר היהודי שלה באוקראינה. אחותה הגדולה אנה, העוסקת גם היא במוסיקה, מנגנת בחליל ונרגשת להיות מסוגלת לקבל את הפורקן הזה בזמנים קשים אלה. הם נמלטו מאודסה דרך מולדובה יחד עם אמם, סווטלנה, מורה ועיתונאית בת 49, וסבא וסבתא. כמו פליטים רבים אחרים, הם נאלצו להשאיר את אביהם מאחור. אלה היו הראשונים; ילדים רבים הלכו בעקבותיהם.

הכירו אם ושלוש בנותיה

אחד הסיפורים הנוגעים ללב הוא על אם אחת ושלוש בנותיה שמצאו מחסה במרתף במהלך חודש שלם של הפצצות. הם הצליחו להימלט הודות לעזרתו של רב מסבסטופול. בסופו של דבר הם פונו לדרום אוקראינה, ולאחר מכן הוטסו לישראל יחד עם סבם בן ה-85 החולה בסרטן.

הילדים כוללים ילד בן 13 שמנגן בכינור, ילד בן 11 שמנגן בפסנתר וילד בן 8 שמנגן בוויולה.

כיום המשפחה מחפשת דירה משלה להשכרה, לומדת עברית ומוצאת בתי ספר לילדים. הקונסרבטוריון מסייע להקל ככל האפשר על המעבר הזה ולוודא שהם זקוקים לפריטים לעת עתה.

אנו מאמינים שלכל ילד, ללא קשר לרקע, מגיעה הזדמנות לחוות ולהצטיין בביטחון באמנויות.

הקונסרבטוריון סייע לרבים מהפליטים הללו, בכך שנתן להם את ההזדמנות לדבר עם שירותי הרווחה כדי לעזור למצוא עבודה, בתי ספר, בגדים וצורכי מחיה כלליים ואפילו סיפק מתורגמנים. One of The Conservatory's teachers went as far as purchasing a tablet for a child to enable him to continue remote math lessons with a teacher in Ukraine who is trying to earn a bit of money tutoring.

כל משפחה מגיעה עם כאב לב משלה, הם מודרכים בעזרת הקונסרבטוריון לעזור להתניע מחדש את חייהם החדשים בישראל, אך עדיין זקוקים נואשות לעזרתכם.

היו אינסטרומנטליים. תמיכה בתלמיד

למידע נוסף צרו קשר עם ברק: barak@jamd.ac.il