עשה את חותמך: תדלק את קצב המוסיקה מהמזרח

בשנת 2019 הקים הקונסרבטוריון את מחלקת המוסיקה מהמזרח, והפעיל תוכנית פיילוט ל-59 ילדים בגילאי 5-17. תכנית זו היא התכנית הראשונה והיחידה בחינוך מוסיקלי למוסיקה מזרחית לתלמידי בתי ספר, המוכרת על ידי משרד החינוך. המחלקה ממוקמת בבית ספר ציבורי בקטמונים, אזור מעוטי הכנסה בירושלים הגובל בשכונה הערבית בית צפאפא. מיקום זה נבחר משום שהוא מהווה כר פורה לקידום תחייתה וחגיגת התרבות הספרדית לעיר ירושלים כולה

עלויות תלמידים:

שכר לימוד שנתי: 9,300 שקל

 

תבחר/י מטבע

Israeli New Shekel
USD

Click the button below to make an online donation with no processing fees for the Conservatory


If you prefer to donate via PayPal, please procede below:

Payment Method

מוסיקה מסורתית, מועברת הלאה
מדור לדור

המוסיקה והטקסטים הספרדיים המסורתיים (מזרחיים או מזרחיים), דתיים וחילוניים, שעברו מדור לדור, נמצאים בסכנת היעלמות חמורה מהנוף התרבותי. בנוסף, מוסיקה מזרחית היא לעתים קרובות תחום מוזנח בחינוך מוסיקלי לילדים.

הקונסרבטוריון מלמד נגינה על כלים מזרחיים, כדי לשמר תרבות עשירה זו של מוסיקה ושירה המושרשת בקהילות הספרדיות. בכך היא מפגישה את הילדים כמו גם את הקהילה הרחבה עם הז'אנר הנפלא והחשוב הזה, ומחברת ילדים למשפחות ספרדיות לשורשיהם.

שמירה על מסורות באמצעות שיטת לימוד ייחודית

הילדים המשתתפים בתכנית לחינוך מוסיקלי מזרחי נפגשים בשעות אחר הצהריים בבית הספר קשת, בית ספר ממלכתי מעורב חילוני-דתי. ההשתתפות פתוחה לכל הילדים המקומיים.

התוכנית כוללת שיעורים פרטניים שבועיים על כלי נגינה, שיעורים קבוצתיים לתיאוריה והרכבים, תזמורת ומקהלה, המתמחה בפיוטים ספרדיים מסורתיים במספר שפות, כולל לדינו.

שיעורי כלי נגינה מוצעים על עוד, כינור מזרחי, נאי, קלרינט, גיטרה, מנדולינה, כלי הקשה ופסנתר. לא רק המוסיקה מיוחדת – שיטת ההוראה היא חדשנית, ונובעת מההעברה המסורתית של התרבות מהורה לילד לאורך הדורות. המורים גם משחקים עם התלמידים כדי לשמר את סגנון המוסיקה המיוחד.

עזרו לנו לשמר את המוסיקה היהודית המסורתית

המוסיקה מהמזרח המחלקה היא קריטית לשימור המסורת המוסיקלית היהודית הספרדית והיא המפתח להחייאת מסורת זו ולשתף אותה עם ירושלים, עם ישראל ועם העולם הרחב. ככל שילדים לומדים יותר על התרבות והמורשת המוסיקלית שלהם, נוצר קשר בין-דורי יפהפה ומורשת לעתיד.

עזרו לשמור על המסורת המוסיקלית הספרדית בחיים!

תמיכה בתלמיד

אם יש שאלות, אנא צרו קשר עם ברק ב Barak@Jamd.ac.il